Druktechnieken
DrukwerkPrinten en kopiërenDigitaal drukwerkVariabel Data printenPrinting on Demand
Banner-small

Multicopy Apeldoorn

Samenwerking met Van Gerrevink 

Multicopy Apeldoorn

Openingstijden vandaag:

Gesloten

Gesloten

Neem contact op via: 055-3127820

mail

Samenwerking met Van Gerrevink 

In het kader van de Duurzaamheidsmaand 2025, zetten we graag onze samenwerking met van Gerrevink in het zonnetje. Hieronder een gedeelte van een afgenomen interview wat met name over het belang van circulariteit gaat, waarbij recycling een belangrijke rol speelt.

Multicopy Apeldoorn

  • Koningslijn 14
  • 7312 GH Apeldoorn
  • apeldoorn@multicopy.nl
  • KVK: 64782689
  • Bekijk route

Neem contact op via: 055-3127820

chat
Vandaag geopend:

Gesloten

  • Maandag
  • Dinsdag
  • Woensdag
  • Donderdag
  • Vrijdag
  • Zaterdag
  • Zondag
  • 09:00 - 17:00
  • 09:00 - 17:00
  • 09:00 - 17:00
  • 09:00 - 17:00
  • 09:00 - 17:00
  • Gesloten
  • Gesloten

Recyclen is het proces waarbij gebruikte materialen uit afval worden verzameld, gescheiden en verwerkt tot nieuwe grondstoffen, die vervolgens worden gebruikt om nieuwe producten te maken. Het doel van recyclen is om afval te verminderen, nieuwe grondstoffen te besparen en de impact op het milieu te verkleinen, door minder energie te verbruiken en broeikasgasuitstoot te verminderen. 

Recyclen is het proces waarbij gebruikte materialen uit afval worden verzameld, gescheiden en verwerkt tot nieuwe grondstoffen, die vervolgens worden gebruikt om nieuwe producten te maken. Het doel van recyclen is om afval te verminderen, nieuwe grondstoffen te besparen en de impact op het milieu te verkleinen, door minder energie te verbruiken en broeikasgasuitstoot te verminderen. 

Twee bedrijven, één ambitie

Wat hebben een drukkerij en een recyclingbedrijf met elkaar gemeen? Op het eerste gezicht wellicht niet veel maar wie verder kijkt, zal zich verbazen. In het geval van Multicopy/Drukkerij de Grift en Van Gerrevink zit de gelijkenis in hun hart voor circulariteit en lokaal ondernemerschap. 

Grafische industrie én communicatiebureau

Multicopy Apeldoorn is een communicatiebureau waar we concepten bedenken in de breedste zin van het woord. Ook grafische concepten zijn daar een belangrijk onderdeel van. De uitvoering daarvan ligt bij Drukkerij de Grift. 

“Kort gezegd printen en drukken wij alles waar een logo op kan. Zowel in offset als digitaal maar ook plotten doen we. Dat is drukwerk op panelen van bijvoorbeeld “Dibond” zegt directeur Robert Levöleger.  

Alles zo circulair mogelijk 

Bij de productie van drukwerk komt logischerwijs ook afval vrij. Denk bijvoorbeeld aan papierresten van snijmallen of drukfouten. Dit materiaal wordt door Van Gerrevink ingezameld als hoogwaardig papier. Dit wordt vervolgens gerecycled en weer terug geleverd aan de papierindustrie zodat de hoogwaardige kwaliteit behouden blijft. 
“Ik vind het mooi te horen dat ons papier op die manier weer nieuw papier wordt” aldus Levöleger. 

Bij Drukkerij de Grift staan circulariteit en duurzaamheid hoog in het vaandel. “Wij maken uitsluitend gebruik van papier dat FSC gecertificeerd is. Dat wil zeggen dat voor de productie van dat papier alleen hout uit productiebossen wordt gebruikt. Hierbij is ons gegarandeerd dat er voor elke gebruikte boom, 2 nieuwe geplant worden. Daarnaast maken we gebruik van biologisch afbreekbare inkten, proberen we ons restafval tot een minimum te beperken en verspreiden we orders, waar mogelijk, met een elektrische bus”. 

Lokaal ondernemen

Het is het welbekende lokale netwerk waar Drukkerij de Grift en Van Gerrevink elkaar vinden. Eigenaren Robert Levöleger en Marc van Gerrevink komen elkaar regelmatig tegen bij de BKA (Bedrijven Kring Apeldoorn). Een afspraak is snel gemaakt en sindsdien bestaat deze succesvolle samenwerking. “Het contact is vanaf het begin af aan goed verlopen. Sinds de start van de samenwerking heb ik geen omkijken meer naar ons afvalbeheer. Bovendien kan ik erop vertrouwen dat het allemaal op de juiste manier, en zo circulair mogelijk, gebeurt”. 

Eigen initiatief 

Dat Drukkerij de Grift zich inzet voor circulariteit blijkt ook uit een initiatief dat zij een aantal jaar geleden is begonnen. “Sinds een paar jaar halen we periodiek ‘overgebleven drukwerk’ op bij klanten. Soms bestellen klanten onverhoopt te veel van bepaald drukwerk. Om te voorkomen dat dit materiaal bij het restafval belandt, halen wij het op bij onze klanten en bieden wij het bij Van Gerrevink aan.” 

De samenwerking tussen Drukkerij de Grift en Van Gerrevink laat zien dat een circulaire economie dichterbij is dan we denken, als we ons er samen voor inzetten. 

    • Wij geven ondernemingen de grootsheid die ze verdienen
  • Nieuwsbrief

  • Op de hoogte blijven van de nieuwste communicatietrends en -ontwikkelingen? Schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief!